“Дълго мислих дали да напиша този пост, но накрая реших, че си заслужава. Вчера по спешност ме извикаха да прегледам пациент. Разказът му ме покърти! Оставили с приятелката колата в подземен паркинг и на излизане били нападнати от двама младежи с качулки. Единият хванал за шията момичето, а другият започнал да го налага с бухалка. Взели им портмонетата, телефоните и като видели че има само 200 лв побеснели и продължили да го бият”, разказва д-р Мазнейков.
И продължава: “Момчето и момичето работят в Германия. Младежът беше целия надран, имаше големи синини по цялото тяло, а левият горен крайник, който е поел ударите беше станал два пъти по-голям. Съвсем естествено битите не са се обадили в полицията, защото не вярват, че тя може да свърши работа и да залови нападателите”, потресен е ортопедът, който е личен приятел на легендата в българския футбол Христо Стоичков.
Д-р Мазнейков публикува и снимка от вчерашния екшън.
“Въпросът е накъде отиваме, какво общество ставаме, защо позволяваме това да се случва, какво прави полицията, не забелязва ли, че хората вече й нямат доверие? Нима не се вижда, че всички тежки престъпления се извършват от хора, които са бивши полицаи, работили в полицията или свързани с нея?
Много въпроси без отговори? Жалко за нас!”, сломен е докторът.