Сензация във футбола: Северна Македония би Германия насред Дуисбург по пътя към Световното

Водена от неостаряващият Горан Пандев, Северна Македония поднесе сензацията на вечерта в световните футболни квалификации. Националният отбор на Северна Македония постигна най-престижната победа в цялата си история, след като сразиха с 2:1 като гост четирикратния световен шампион Германия и запази шансове за едно от първите две места в група „J“ от квалификациите за Мондиал 2022.

37-годишният Пандев откри резултата в края на първото полувреме, Илкай Гюндоган изравни от дузпа в 63-ата минута, а в 85-ата Елиф Елмас отбеляза паметното попадение, донесло успеха на Северна Македония.

Германия не беше губила световна квалификация от 2001 година, но тази впечатляваща серия намери своя край. Отборът на Йоахим Льов игра много слабо и беше наказан от един дисциплиниран и организиран съперник, който се възползва максимално от възможностите си, пише Спортал.бг.