Огромен успех! България за пръв път от 5 години с 4 гола!

Националният отбор на България по футбол продължава силното си представяне от последната седмица. След равенството като гост на европейския шампион Италия и домакинската победа над Литва в световни квалификации, току-що възпитаниците на Ясен Петров победиха с 4:1 Грузия в контролна среща на Националния стадион „Васил Левски“.

Първата опасност пред грузинската врата бе създадена в 14-ата минута. След центриране от фал в наказателното поле на гостите Васил Божиков от трудна ситуация стреля с глава, но Мамардашвили се намеси и боксира в корнер. Веднага след това последва ново центриране от корнер в наказателното поле на Грузия и отново Божиков стреля с глава, но право в ръцете на Мамардашвили, пише Dsport.

България поведе с 1:0 срещу Грузия след много хубав гол на Тодор Неделев в 20-ата минута. Той стреля от фал и прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Мамардашвили.

Тситаишвили центрира от фал в наказателното поле на България в 23-ата минута, след което Какабдзе стреля с глава, но неточно в аут.

Съдията Стойчевски от Северна Македония свири дузпа за България в 33-ата минута за нарушение на Какабадзе срещу Димитър Илиев в наказателното поле на Грузия. Защитникът получи жълт картон за извършеното нарушение. Наказателният удар бе реализиран хладнокръвно от Димитър Илиев в 34-ата минута, който направи резултата 2:0 в полза на България.

Грузия пропусна добра възможност в 36-ата минута, когато Тситаишвили стреля от фал, на границата на наказателното поле на България, но след удара му топката премина встрани от десния стълб на вратата на Николай Михайлов.

Съдията Стойчевски спря много опасна атака на Грузия в 42-ата минута, маркирайки нарушение в полза на гостите. Микаутадзе излизаше сам срещу Николай Михайлов, когато арбитърът свири нарушение в полза на грузинците и върна ситуацията. Алтунашвили стреля от фал, но Николай Михайлов спаси.

България поведе с 3:0 в 44-ата минута, когато Тодор Неделев пусна перфектен пас към Спас Делев, който само отклони топката във вратата на Мамардашвили.

България можеше да вкара и четвърти гол в 45-ата минута, когато Спас Делев направи добър пробив и навлезе в наказателното поле на Грузия, след което стреля, но Мамардашвили плонжира и спаси.

Тситаишвили стреля от фал в 47-ата минута, но встрани от левия стълб на вратата на Николай Михайлов. Три минути по-късно пред Микаутадзе се откри добра възможност в наказателното поле на България, но ударът му бе блокиран от Васил Божиков.

България отбеляза четвърти гол в 52-ата минута. Андреа Христов получи много добър пас и прати топката за четвърти път във вратата на Мамардашвили.

В 70-ата минута грузинците направиха добра атака, а Ники Михайлов излезе добре напред и пресече паса. Седем минути след това гостите успяха да намалят резултата. Георги Костадинов позволи да бъде надигран от футболист на Грузия, който пусна към Давиташвили, а осмицата на грузинците прати топката във вратата на Михайлов.

България: 13. Николай Михайлов, 2. Димитър Велковски, 3. Андреа Христов, 5. Петко Христов, 8. Тодор Неделев (60′ – 12. Доминик Янков), 9.Спас Делев (60′ – 10. Радослав Кирилов), 11. Борислав Цонев (74′ 7. Георги Костадинов), 15. Васил Божиков – к, 18. Ивайло Чочев (68′ 14. Петър Витанов), 20. Димитър Илиев (74′ 21. Калоян Кръстев), 22. Илиан Илиев (68′  6. Бирсент Карагарен)